FAQ
Najczęściej zadawane pytania związane z instalowaniem i działaniem systemu BERO
Czy mogę zainstalować BERO w mieszkaniu w bloku?
Tak. System pozwala zarządzać ciepłem dostarczonym z miejskiej sieci ciepłowniczej (elektrociepłowni). W takim wypadku wystarczą same radiowe głowice termostatyczne zamontowane na zaworach grzejników oraz ewentualnie czujniki temperatury i wilgotności.
Czy system będzie działał kiedy nie mam dostępu do Internetu?
Tak. System do działania nie wymaga dostępu do internetu. Internet jest jedynie wykorzystywany do zarządzania swoim urządzeniem kiedy jesteś poza domem. Dostęp do Internetu wymagany jest jedynie podczas instalacji centralki Bero i sparowania z kontem na serwerze myBero.com.
Co się stanie w przypadku awarii zasilania?
W przypadku braku zasilania centralki głowice utrzymują ostatnio zadaną temperaturę. Urządzenia wykonawcze (przekaźnik, listwa podłogowa) są wyłączone.
Czy ktoś z zewnątrz może zmienić moje ustawienia temperatury?
Połączenie z naszymi serwerami odbywa się poprzez bezpieczne szyfrowane połączenie SSL, które wykorzystuje 256-bitowy klucz AES. Protokół SSL jest obecnie najbezpieczniejszą stosowaną formą ochrony danych. Komunikacja z urządzeniami radiowymi również jest szyfrowana i wykorzystuje 128-bitowy klucz AES. Zastosowane przez nas rozwiązanie jest jedną z metod zapewniających bezpieczeństwo w transakcjach finansowych.
Wszystkie hasła użytkowników platformy myBero.com zapisane są w bazie danych po przekształceniu przez algorytmy oparte o jednokierunkowe kryptograficzne funkcje skrótu. Oznacza to, że nikt nie ma dostępu do haseł użytkownika (nawet administratorzy platformy myBero.com).
Każda transakcja wymiany danych centralki Bero z serwerem mybero.com jest szyfrowana. Aplikacje mobilne również korzystają z zabezpieczonego protokołu SSL.
Czy mogę dać dostęp do ustawień członkom rodziny?
Tak, możliwe jest udostępnienie centralki wybranym osobom. Każda z osób musi mieć aktywne konto na platformie myBero.com. O tym ile osób może mieć dostęp do ustawień decyduje właściciel urządzenia, nie ma w tym zakresie ograniczeń. Dostęp do obsługi urządzenia można ograniczyć tylko do podglądu, lub do pełnego sterowania i zmiany parametrów. Tylko właściciel może konfigurować system (dodawać, usuwać pokoje i urządzenia w systemie).
Grzejnik jest ciepły mimo, że głowica jest zamknięta.
Jeśli pomimo zamkniętej głowicy (wskazanie 0%) grzejnik jest ciepły można zwiększyć siłę docisku głowicy. Należy w Pokoju przejść do zakładki Konfiguracja a następnie na dole listy kliknąć na głowicę przypisaną do pokoju i zwiększyć siłę docisku.
Czy mogę system BERO podłączyć do dowolnego kotła?
System BERO może być podłączony do każdego kotła, który ma wejście termostatowe. Zastosowany przekaźnik BP1 umożliwia sterowanie pracą kotła (włącz/wyłącz) gdy pokoje wymagają dogrzania.
Czy system BERO może działać nie sterując pracą kotła?
Tak. System BERO może sterować zaworami grzejnikowymi oraz ogrzewaniem podłogowym – np. w sytuacji, gdy zasilani jesteśmy w ciepło systemowe np. z ciepłowni miejskiej.
Mam inne zawory na grzejnikach, niż M30x1,5. Czy mogę zastosować głowicę TH2?
Tak. Istnieje możliwość zastosowania adapterów pozwalających na zastosowanie głowicy TH2 na dowolnym zaworze.
Czy po wymianie baterii w głowicy TH2 lub czujniku temperatury BT1 utracę ustawienia?
Nie. Po wymianie zasilania w tych urządzeniach, działają one dalej bez konieczności ponownego ustawiania parametrów oraz parowania urządzenia do systemu BERO. Wymagane jest jedynie przeprowadzenie adaptacji głowicy na zaworze (kalibracji) po wymianie baterii.
Mam w rozdzielaczu pompę ogrzewania podłogowego. Jak mogę sterować tą pompą?
Pompę podłogową możemy podłączyć do listwy HB2 i to ona będzie sterować pracą pompy – załączać i wyłączać zależnie czy zawory będą otwarte.
Do czego służy wyjście przekaźnikowe w listwie HB2?
Pod wyjście przekaźnikowe można podłączyć dowolne urządzenie grzewcze, np kocioł gazowy/olejowy, który będzie uruchomiony w momencie gdy choć jeden zawór zostanie otwarty.
Czy mogę zastosować w rozdzielaczu inne siłowniki niż oferowane w waszym sklepie?
Tak. Można zastosować dowolne siłowniki termoelektryczne typu NC (normalnie zamknięty) zasilane napięciem 230V AC.
Czy pod jedno wyjście listwy mogę podłączyć więcej niż jeden siłownik?
Tak, ale nie można przekroczyć maksymalnego prądu obciążenia jednego wyjścia w listwie HB2 deklarowanej w instrukcji obsługi.
Czy do sterowania podłogówką w systemie BERO wystarczy tylko listwa HB2 i siłowniki termoelektryczne?
Nie. Konieczny są jeszcze czujniki temperatury BT1, które będą informowały o obecnym stanie temperatury w pomieszczeniu. Na podstawie temperatury będą otwierane i zamykane poszczególne zawory termoelektryczne.
Ile głowic termostatycznych TH2 mogę zainstalować w jednym pomieszczeniu?
W jednym pomieszczeniu można zainstalować maksymalnie 50 głowic.
Jeżeli masz jakieś pytanie – zadaj nam je teraz